Zwiększ wydajność i popraw bezpieczeństwo z materiałami ściernymi od 3M™

3M - materiały ścierne

Materiały ścierne są często najszybszym i najbardziej wydajnym sposobem wykonywania zadań i osiągania celów produkcyjnych. Podobnie jak w przypadku wszystkich procesów przemysłowych, stosowanie ich wiąże się z pewnym ryzykiem, zarówno dla operatorów sprzętu, jak i osób znajdujących się w pobliżu.

Potencjalne zagrożenia obejmują: urazy mechaniczne powstałe w wyniku kontaktu z ruchomymi elementami, oparzenia spowodowane przez iskry i rozgrzane elementy. W dłuższej perspektywie mogą również wystąpić uszkodzenia wynikające z  działania pyłu, hałasu i wibracji.

Zastosowanie ŚOI to nie wszystko co możemy zrobić, aby chronić pracowników. Istotny jest również dobór odpowiednich produktów ściernych. Ściernice spojone z powodzeniem można zastąpić trwałymi dyskami fibrowymi. W ofercie 3M™ znajdziesz Dysk fibrowy Cubitron™II 982CX Pro umożliwiający szybkie szlifowanie przy mniejszym nacisku. Wykonanie zadania w krótszym czasie ogranicza narażenie operatora na działanie wibracji.

Jeśli chcesz się dowiedzieć w jaki sposób materiały ścierne 3M™ mogą pomóc zredukować ryzyko związane z materiałami ściernymi, skontaktuj się z naszymi handlowcami.

Więcej informacji na temat produktów 3M™ uzyskasz w poniższym katalogu:

Materiały ścierne 3M™ – Katalog

Nowy sklep online Robod

Zapraszamy do naszego nowego sklepu online!