Grupa Rubix nabyła nową spółkę na rynku polskim

Rubix_HR_Hafner

Grupa Rubix zwiększa swój obszar działalności na terenie Polski poprzez zakup firmy Hafner Pomagier-Trzebuchowscy sp. z o.o. – przedsiębiorstwa specjalizującego się w dostawie produktów i usług z zakresu pneumatyki i systemów przesyłu sprężonego powietrza.

Firma HR Hafner została założona w 1991 roku przez rodziny Pomagier i Trzebuchowscy. Rozpoczęła swoją działalność jako dystrybutor komponentów pneumatycznych, po czym rozszerzyła ofertę o kompleksowe dostawy produktów i usług obejmujących cały łańcuch pneumatyki i transmisji sprężonego powietrza.

Usługi, które stanowią około 25% wyniku sprzedaży, obejmują m.in. projektowanie i montaż kompletnych systemów sprężonego powietrza, instalacje układów sterowania serwisy, a także usługi posprzedażowe i MRO, w tym audyty sprężarkowni, przeglądy szczelności, automatyzację i modernizację.

HR Hafner obsługuje szerokie grono klientów z branży papierniczej i opakowań, chemicznej, procesowej oraz budowlanej.

Spółka z siedzibą w Toruniu zatrudnia obecnie 99 osób, a w roku zakończonym 31 grudnia 2020 r. osiągnęła obroty na poziomie 31 mln zł.

Mirosław Pomagier i Dariusz Trzebuchowski, dwaj współzałożyciele firmy, pozostaną w spółce i będą ją wspierać w okresie przejściowym, aby zapewnić dalszy wzrost i rozwój HR Hafner w strukturach Grupy Rubix.

Nowy sklep online Robod

Zapraszamy do naszego nowego sklepu online!